U12 – Wizards : BLK Slavia Praha 50:52

Další neoficiální utkání U12 odehrály holky v sobotu 7.11. se Slavií Praha (podobný mix jako my od 2004 – 06). Hráli jsme opět klasicky na dvě pětky, toto pravidlo střídání nám prospívá, musíme se do hry zapojit všechny, nespoléhat na někoho, kdo nás spasí, rozložit si síly a vydržet celých 8 minut. Bohužel jsme celkem tradičně prospali začátek a prohráli první čtvrtinu 7:18, potom jsme se sice dokázali srovnat, nedané dvojtakty a zapomenuté hráčky v obraně se nám ale už nahradit nepodařilo.

I když máme stále blíž k tvarohu než tvrdému sýru, oproti Olomouci byla naše obrana přece jen trochu razantnější. Kolektivní pojetí útoku se pomalu stává naším typickým prvkem a je to tak správně, v kategorii U12 už přestává stačit někoho předběhnout, ale je také třeba přidat nějakou dovednost. Pořád bojujeme s neproměněnými dvojtakty, zatím jsme ještě ve fázi „nevadí“, ty nejjasnější šance už bychom ale zahazovat neměli.

Nejvyváženější výkon podala Hanka, Bára s Emou v útoku opět velmi dobře, obě ale musejí přidat na obraně, tam naopak dobrou práci odváděly hlavně Kačka se Sofi. Ostatní (včetně mladších a méně zkušených) nijak nepřevyšovaly svůj standard, ale ani nepropadaly, k vítězství nám tentokrát chybělo od každého něco – kousek obrany, trocha soustředění v zakončení, nějaký ten vybojovaný míč, celkově jsme však odehráli slušné utkání.

Střelba: Volejníková 14 (2/0), Vaňourková 13 (6/3), Freitasová 6 (2/0), Šturmová a Rohnová 4, Klimečková 3 (2/1), Albrechtová a Džakič 2, Hudečková 1 (2/1), Martysh 1 (2/1)